فراموش کردم
اعضای انجمن(206) مهندس رضا امامي فرامرز رضائي آوا آذين انجمن مياناليلار نظرسنجي نظرات انجمن
جستجوی انجمن
عناوین پر بازدید ماه
مین فور (min4 )    

خیانت زن به شوهر

درج شده در تاریخ ۹۰/۱۱/۱۰ ساعت 21:51 بازدید کل: 18282 بازدید امروز: 5 0 می‌پسندم  
 
زنی غیر از همسرش بطور پنهانی با مرد دیگری چند بار (دو یا سه بار) سکس داشته و اصطلاحا خیانت کرده.. بعد از پشیمونی و فهم اشتباه، این زن میخواد رابطه اش را با اون مرد بطور کاملا سالم و این بار بدون خیانت و سکس ادامه بده. نظرتون در این باره چیه؟

توضیح اول : زن نسبت خویشاوندی با اون مرد نداره.. اما اون مرد غریبه در عوض با شوهر این زن رابطه دوستانه و کاری داره

توضیح دوم : قطع رابطه زن با آن مرد باعث میشه که شوهر این زن از این قطع ارتباط تعجب و حتی شک کنه

توضیح سوم : در صورت امکان نظرتان را با دلیل توضیح دهید

توضیح چهارم : زن خودش معتقده که نباید رابطه رو قطع کنه چون اولا برای این کار باید توضیحی برای شوهرش پیدا کنه. دوما قطع رابطه باعث میشه که مرد فکر کنه که زن ترسیده درحالیکه به گفته ی این زن، این مرده که باید بترسه و عقب بکشه. ضمنا ادامه رابطه ی سالم باعث میشه که مرد احساس گناه کنه و اون هم عمیقاً پی به اشتباهش ببره و یا حداقل زن نمی خواد با خالی کردن میدان، فقط خودش احساس گناه (خطای غیر انسانی و نه مذهبی) بکنه
مدیر انجمن: علیرضا نصیرزاده
علیرضا نصیرزاده(barmakh5846 )
۹۰/۱۱/۱۲ - 10:00
با تشکر از انتخاب انجمن مستقل مشاوره و روان شناسی برای درج مطلبتان@};-;)
تراکتور(TRACTOR )
۹۰/۱۱/۱۲ - 19:24
با سلام دکتر این مسله که گفتی باید از چند جهت به ان نگه باید کرد
1 : هردو طرف در زندگی خطا کردن هم مرد وهم ان خانم چون نامحرم بودن
2: شوهر ان زن چرا باید شک کنه نسبت زن زنش خیانت کرده نفهمیده حالا چطوری مفهمه
3: زنش اگر میخواد دست از خیانت بکشه هیچ کس نمیتونه منصرفش کنه حتی اون دوسن نامحرمش
اون خانم زندگی خودشو محکم بگیره وبه شوهرش بچسبه در ضمن ما مثلی دارم که میگه نزنی در چوبی کسیو نمیزنند درب اهنی تو را خدا میدونه شاید شوهر اون خانم تا حالا خطا نکرده
علی- حیدری(ali-H )
۹۰/۱۱/۱۴ - 11:32

حاجی علیرضا جان سلام و ...
برادر حلال رسول الله حلالکم و حرام رسول الله حرامکم
و اما بعد این امر را نباید غیر از نگاه شرعی و قرانی بررسی کرد چرا که اصول و فروع این موضوع در قرآن روشن و مبرهن است و این کتاب الهی برهر امری اولی.
"احكام زنا در قرآن"
در سوره نور، ايه دوم به مجازات فحشاء یعنی مجازات زنا پرداخته شده است.:
الزانیه و الزانی فاجلدوا کل واحد منهما مأه جلده و لا تأخذکم بهما رأفه فی دین الله ان کنتم تؤمنون بالله
و الیوم الاخر و لیشهد عذابهما طایفه من المؤمنین، (نور 2)
زن زناکار و مرد زناکار، هر یک از آن دو را صد تازیانه بزنید، و اگر به خدا و روز واپسین ایمان دارید مبادا در دین خدا
نسبت به آن دو دستخوش ترحم گردید، و باید گروهی از مومنان در کیفر آن دو حضور یابند.
این آیه مشتمل بر سه دستور است:
1- حكم مجازات زنان و مردان آلوده به فحشاء (منظور از زنا آمیزش جنسى مرد و زن غیر همسر و بدون مجوز شرعى است).
تاكید بر این كه در اجراى این حد الهى گرفتار محبتها و احساسات بى مورد نشوید، احساسات و محبتى كه نتیجه اى جز فساد و آلودگى اجتماع ندارد منتها براى خنثى كردن انگیزه هاى این گونه احساسات مساله ایمان به خدا و روز جزا را پیش مى كشد چراكه نشانه ایمان به مبدء و معاد، تسلیم مطلق در برابر فرمان او است، ایمان به خداوند عالم حكیم سبب مى شود كه انسان بداند هر حكمى فلسفه و حكمتى دارد و بى دلیل تشریع نشده و ایمان به معاد سبب مى شود كه انسان در برابر تخلفها احساس مسئولیت كند. دستور حضور جمعى از مؤمنان در صحنه مجازات است چرا كه هدف تنها این نیست كه گنهكار عبرت گیرد، بلكه هدف آنست كه مجازات او سبب عبرت دیگران هم شود و به تعبیر دیگر: با توجه به بافت زندگى اجتماعى بشر، آلودگیهاى اخلاقى در یك فرد ثابت نمى ماند و به جامعه سرایت مى كند، براى پاكسازى باید همانگونه كه گناه برملا شده مجازات نیز برملا گردد.
ماده ۶۴ ـ ق.م.ا . زنا درصورتي موجب حد مي شود كه زاني يا زانيه بالغ وعاقل و مختار بوده و به حكم و موضوع آن نيز آگاه باشد .
ماده ۶۸ ـ ق.م.ا . هرگاه مرد يا زني در چهار بار نزد حاكم اقرار به زنا كند محكوم به حد زنا خواهد شد واگر كمتر از چهاربار اقرار نمايد تعزير مي شود .
ماده ۷۴ ـ ق.م.ا . زنا چه موجب حد جلد باشد و چه موجب حد رجم با شهادت چهارمرد عادل ياسه مرد عادل و دو زن عادل ثابت مي شود .
زنای محصن و محصنه : زنای محصنه به معنای آن است که شخص زنا کننده دارای همسر دائمی باشد به گونه‌ای که هرگاه بخواهد با همسر خود نزدیکی کند مانعی در کار نباشد و با این حال تن به زنا داده باشد. به زبان ساده‌تر اگر یک زن متاهل زنا کند، به زنای آن شخص زنای محصنه گفته می‌شود و اگر زانی مرد باشد زنای محصن گفته میشود.
مجازات زنای محصن در مورد مرد زناکاری که متاهل است، اگر پیرمرد است ابتدا یکصد ضربه شلاق و سپس سنگسار است، و اگر جوان است فقط او را سنگسار می‌کنند و بنابر احتیاط واجب شلاق نزنند، در مورد زن متاهل نیز همین حکم جاری است. اگر مردی که متاهل است و زن او در اختیار اوست اما هنوز با اوزناشویی نکرده، اگر این مرد با زنی زنا کند او را صد ضربه شلاق می‌زنند و سر او را هم می‌تراشند و به مدت یکسال او را از شهرش تبعید می‌کنند. ولی برای زن زنا کار حکم تراشیدن سر و تبعید جاری نیست.
و اما آخر و العاقبته الامور!
«قتل در فراش»عبارت است از این که شوهر و زن خود و مرد اجنبی را به هنگامی که در حال ارتکاب زنا هستند، بکشد.برابر ماده 630 قانون مجازات اسلامی چنانچه شوهر، همسر خود و مرد اجنبی را در چنین حالتی به قتل برساند، از قصاص معاف می‏شود.البته در مورد قتل زن، شرط معافیت از قصاص آن است که زن خود به ارتکاب زنا تمایل داشته باشد و تحت اکراه و اجبار قرار نگرفته باشد.در قانون مجازات عمومی مصوب سال 1304، ماده 179 به این موضوع اختصاص داشت.قانونگذار در آن زمان، بدون توجه به موازین فقهی، دایره شمول حکم معافیت را توسعه داده بود، به نحوی که حتی مواقعه بین زن و مرد بیگانه را شرط ندانسته بود و چنانچه شوهر، آنها را در حالتی که موجب توهم انجام مواقعه شود، مشاهده می‏کرد نیز در صورت ارتکاب قتل از معافیت مطلق یا نسبی مجازات برخوردار می‏شد.
علی زرین قلم(alizarin )
۹۰/۱۱/۲۶ - 01:16
ممنون آقای حیدری مفید بود


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
فراخوان شرکت در مسابقات مهیج قهرمانی موی تای استان باشگاه سانداووشو المپیک شهرستان میانه ثبت نام میکندچیستانمادربزرگ را پیدا کنید !نکته این عکس چیست؟اقای دادستان واداره اوقاف:به داد دارالقران شهید داوود اختیاری وهیت دیوانگان علی اکبر برسید؟؟قابل توجه دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان، کارجویان و شاغلیناولین سوال در روز قیامتبه نام خالق ریحان و بوی خوش آناگر گفتید این چیه ؟ + تصاویر

مسئولیت کلیه مطالب به عهده نویسندگان و ارسال کنندگان آن است